Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Cristian Alexandru Boureanu Versiunea pentru printare

Cristian Alexandru BOUREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.3 ARGEȘ
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2006
 
independent  - din sep. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din mar. 2007)
Comisia pentru industrii și servicii (până în feb. 2007) - Vicepreședinte (până în sep. 2006)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în apr. 2007 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:20 (în 19 ședințe)
Declarații politice:11 (din care 11 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 20
Întrebari și interpelari: 7
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 octombrie 2014, 12:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro