Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Doru Ioan Tărăcilă Versiunea pentru printare

Doru Ioan TĂRĂCILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2004 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2004 
 sep. 2003 - feb. 2004 
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări

Comisii speciale comune
Comisia pentru elaborarea propunerii legislative privind revizuirea Constituției - Vicepreședinte
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu India  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2402 (în 118 sedinte)
din care declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 11, din care 11 promulgate legi
Membru în:2 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 martie 2019, 5:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro