Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Raymond Luca Versiunea pentru printare

Raymond LUCA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.43 DIASPORA, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în feb. 2009)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale - din mar. 2010 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - din mar. 2010 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela - din mar. 2010 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului - din mar. 2010 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:7 (în 7 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 21, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 august 2017, 15:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro