Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Liliana Ciobanu Versiunea pentru printare

Liliana CIOBANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2014
 
independent  - din dec. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în dec. 2014 Vicelider - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
  - din sep. 2015
 - până în dec. 2015
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din oct. 2013)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în oct. 2013)
Subcomisia pentru protecția copilului (până în oct. 2013) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din sep. 2014
 - până în apr. 2015
 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:83 (în 61 sedinte)
Declaratii politice:81 (din care 77 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 69, din care 8 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 201
Motiuni: 11

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 noiembrie 2017, 20:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro