Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Florea Morlova Versiunea pentru printare

Florea MORLOVA
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.29 OLT
start of the mandate: 7 february 1996 - HS nr.4/1996
replaces: Alexandru Diaconu
end of the mandate: 9 september 1996 - resignation - HS nr.25/1996

Political party:
 
PD-Democratic Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees
(since mar. 1996)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 23 january 2020, 10:39
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro