Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Andrei Ioan Chiliman Versiunea pentru printare

Andrei Ioan CHILIMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data încetarii mandatului: 24 iunie 2004 - demisie - HCD nr.11/2004
înlocuit de: Vlad-Octavian Moisescu

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:dec. 2000 - ian. 2001 - Secretar
 feb. - sep. 2002 - Chestor
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din sep. 2002)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (din mar. 2003) - Vicepreședinte (din mar. 2004)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din noi. 2003
 - până în iun. 2004
 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în iun. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - până în iun. 2004

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:133 (în 91 sedinte)
Declaratii politice:29 (din care 24 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 25, din care 4 promulgate legi
Membru în:5 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 26
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 1:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro