Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2000-2004 (dep.)
Legături:
dumitru.chirita@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Dumitru Chiriță > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Dumitru CHIRIȚĂ
Propuneri legislative initiate în legislatura 2016-prezent

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 209/23.05.2017 L111/08.05.2017 Proiectul Legii cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice Lege 153/2017
2. BP380/26.09.2017 BP462/04.10.2017 Propunere legislativă pentru completarea articolului 19 din Ordonanța Guvernului nr.27/2011 privind transporturile rutiere la Senat
3. BP489/18.10.2017   Proiect de Lege pentru modificarea art.37 și art.39 din Legea nr.96/2006 privind Statutul deputaților și al senatorilor
4.   BP321/30.06.2017 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.13/2011 privind dobânda legală remuneratorie și penalizatoare pentru obligații bănești, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale în domeniul bancar înregistrată
5.   BP322/30.06.2017 Propunere legislativă pentru modificarea OUG nr.50/2010 privind contractele de credit pentru consumatori înregistrată

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 12:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro