Ulpiu-Radu-Sabin MICLE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.26 MEHEDINȚI
pe listele Convenției Democrate Române
data încetarii mandatului: 25 octombrie 2000 - decedat
înlocuit de: Constantin Săceanu

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist 

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama - din mai 1998
 - până în oct. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - din feb. 1997
 - până în oct. 2000