Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Discursuri, declarații și mesaje
Interviuri
Galerie foto
Agenda
Activitate în teritoriu
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
Reforma structurală a societății românești. Modernizarea României prin educație
Forum privind pachetul de legi ale educației
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Roberta Alma Anastase Versiunea pentru printare

Roberta Alma ANASTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT - Președintele Camerei Deputaților - până în iul. 2012
aleasă deputat în circumscripția electorală nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.11

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Președinte - până în iul. 2012
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:4613 (în 239 ședințe)
Declarații politice:1 (din care una consemnată conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 4098 (în 271 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 28
Întrebari și interpelari: 6

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 noiembrie 2014, 5:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro