Iuliu PĂCURARIU
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

SENATOR
Constituency no.13 CLUJ

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - dec. 2004 - Secretary

Political party:
PD-Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party  Vice-Leader - until mar. 2004

Standing committees

(since sep. 2001)
(dec. 2003 - sep. 2004) - Vice-Chairperson

Special committees - joint
- Secretary

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Saudi Arabia 
 Friendship parliamentary group with Republic of Finland