Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Mircea Dan Geoană Versiunea pentru printare

Mircea Dan GEOANĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ, colegiul uninominal nr.5

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2015
 
independent  - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2015
Senator neafiliat - din feb. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru românii de pretutindeni (din feb. 2014)
Comisia pentru afaceri europene (până în oct. 2013)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen (până în dec. 2014) - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în dec. 2014 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:3 (în 3 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 16
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 1:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro