Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Corneliu Ciontu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Corneliu CIONTU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 13/29.01.2002   Propunere legislativă privind declarațiile de avere și controlul veridicității acestora. respinsa
definitiv
2. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
3. 205/16.04.2002 L326/2002 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.461/2001 privind exercitarea profesiunii de asistent medical, înființarea, organizarea și funcționarea Ordinului Asistenților Medicali din România. Lege 496/2002
4. 238/19.03.2003   Propunere legislativă pentru completarea O.U.G. nr.150/31.10.2002 privind organizarea și funcționarea sistemului de asigurări sociale de sănătate clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
5. 272/28.04.2004 L269/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii privind aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.121/2001, pentru suspendarea temporară a tuturor procedurilor referitoare la adopțiile internaționale nr.347/2002 respinsa
definitiv
6. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasa
de catre initiator
7. 312/13.05.2004 L156/2004 Propunere legislativă privind cercetarea sociologică, demo-economică și politică a opiniei publice respinsa
definitiv
8. 339/27.05.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.III din Cartea II Titlul I "Asigurarea transparenței în exercitarea funcțiilor publice, prevenirea și combaterea corupției" din Legea nr.161/19.04.2003 publicată în Monitorul Oficial nr.279/21.04.2003 respinsa
definitiv
9. 385/11.06.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.115/1996 modificată și completată prin legea privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice și în mediul de afaceri și prevenirea și sancționarea corupției respinsa
definitiv
10. 456/19.09.2002   Propunere legislativă privind protecția socială a persoanelor disponibilizate care înființează și dezvoltă pe cont propriu sau în asociere afaceri în domeniul agricol. respinsa
definitiv
11. 466/08.08.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului retrasa
de catre initiator
12. 499/07.10.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului. retrasa
de catre initiator
13. 685/07.12.2001   Propunere legislativă privind modificarea Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.17/2000 privind taxa pe valoarea adăugată și instituirea cotei TVA de 2% la unele produse alimentare, industriale și servicii prestate pentru producătorii agricoli. respinsa
definitiv

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 13:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro