Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Tel: +40 733 558 797
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Ion-Marcel Ciolacu Versiunea pentru printare

Ion-Marcel CIOLACU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.10 BUZĂU, colegiul uninominal nr.7
data încetarii mandatului: 19 decembrie 2016 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Secretar
 feb. - sep. 2016 
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014  - din mar. 2013

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului - Secretar (până în mar. 2014)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (mai 2013 - feb. 2015)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - până în dec. 2016 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în dec. 2016
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în dec. 2016

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:68 (în 49 ședințe)
Declarații politice:9 (din care 6 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 13 (în 11 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 46, din care 19 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 4
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 martie 2017, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro