Ion-Marcel CIOLACU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.10 BUZĂU, colegiul uninominal nr.7
data încetarii mandatului: 19 decembrie 2016 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Secretar
 feb. - sep. 2016 
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014  - din mar. 2013

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului - Secretar (până în mar. 2014)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (mai 2013 - feb. 2015)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - până în dec. 2016 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în dec. 2016
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în dec. 2016