Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Corneliu Ciontu Versiunea pentru printare

Corneliu CIONTU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2004 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2004 
 sep. 2003 - feb. 2004 
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - până în dec. 2002
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din dec. 2002 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1911 (în 116 sedinte)
Declaratii politice:41 (din care 17 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 13, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro