Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Găvrilă Ghilea Versiunea pentru printare

Găvrilă GHILEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii (din apr. 2014)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din feb. 2014) - Secretar
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în feb. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - din iun. 2014 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Socialistă Vietnam 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din iun. 2014

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 53, din care 5 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 20:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro