Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Senatul > Iulian Claudiu Manda Versiunea pentru printare

Iulian Claudiu MANDA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - feb. 2018 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (din sep. 2017) - Președinte

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale - Președinte (din apr. 2018)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:17 (în 11 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 43, din care 11 promulgate legi
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 0:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro