Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Nicolae Neagu Versiunea pentru printare

Nicolae NEAGU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscripția electorală nr.34 SIBIU
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formațiunea politică:
 
independent  - din sep. 2008
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din apr. 2007
 - până în sep. 2008
Senator neafiliat - din sep. 2008

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii - Secretar (feb. 2007 - sep. 2008), Președinte (sep. 2008)
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din iun. 2006)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în oct. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda  Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:14 (în 12 ședințe)
Declarații politice:5 (din care una consemnată conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 14, din care 2 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 6 decembrie 2016, 7:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro