Parliamentary activity
2008-2012 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Sergiu-Florin Nicolaescu Versiunea pentru printare

Sergiu-Florin NICOLAESCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.40 VRANCEA
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Political party:
 
FDSN-Democratic National Salvation Front - until jul. 1993
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania - since jul. 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees
(since nov. 1993)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 4

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 24 may 2019, 16:05
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro