Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
tel: 0744.236.510
www.medicalnet.ro/blog/ciuho
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Tudor Ciuhodaru Versiunea pentru printare

Tudor CIUHODARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în apr. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din apr. 2015
 - până în mar. 2016
PSD-Partidul Social Democrat - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în apr. 2015 Vicelider - din feb. 2013
 - până în sep. 2014
   Vicelider - din feb. 2015
 - până în apr. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din apr. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în mar. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din oct. 2013) - Vicepreședinte (din noi. 2013)
Subcomisia pentru egalitate de tratament și nediscriminare (din oct. 2015)
Comisia pentru sănătate și familie (până în oct. 2013)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea Proiectului de Lege privind unele măsuri aferente exploatării minereurilor auro-argentifere din perimetrul Roșia Montană și stimularea și facilitarea dezvoltării activităților miniere în România

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1413 (în 115 sedinte)
Declaratii politice:1190 (din care 1135 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 171, din care 11 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 203
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 mai 2017, 21:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro