Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Gheorghe Ciobanu Versiunea pentru printare

Gheorghe CIOBANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.37 TIMIȘ, colegiul uninominal nr.10

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în apr. 2012
PSD-Partidul Social Democrat - din apr. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în apr. 2012 Vicelider - din sep. 2011
 - până în apr. 2012
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din apr. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - până în mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar  Președinte - din mar. 2010
 - până în iun. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Maroc 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din iun. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:105 (în 101 ședințe)
Declarații politice:103 (din care 100 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 80, din care 6 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 16

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 iunie 2016, 17:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro