Liviu-Bogdan CIUCĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI, colegiul uninominal nr.8
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PC-Partidul Conservator

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2011 Secretar - până în apr. 2010
   Vicelider - din apr. 2010
 - până în feb. 2011
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2011 Vicelider - din feb. 2011
 - până în sep. 2011
   Vicelider - din feb. 2012

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități - Vicepreședinte

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României
Comisia specială comună pentru dezbaterea în fond, în procedură de urgență, a Codului penal, a Codului de procedură penală, a Codului civil și a Codului de procedură civilă
Subcomisia de Cod civil și Cod de procedură civilă

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia și Herțegovina