Curriculum Vitae
Galerie foto
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Liviu Codîrlă Versiunea pentru printare

Liviu CODÎRLĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.38 TULCEA, colegiul uninominal nr.2

Formațiunea politică:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din dec. 2013
 - până în mar. 2016
PSD-Partidul Social Democrat - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în dec. 2013 Vicelider - din feb. 2013
 - până în dec. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2013
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în mar. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2016

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:3 (în 3 ședințe)
Luări de cuvânt în BP: 0
Propuneri legislative initiate: 15, din care 2 promulgate legi
Motiuni: 6

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 martie 2017, 4:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro