Liviu CODÎRLĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.38 TULCEA, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din dec. 2013
 - până în mar. 2016
PSD-Partidul Social Democrat - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în dec. 2013 Vicelider - din feb. 2013
 - până în dec. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2013
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în mar. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2016

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg