Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Titus Raveica Versiunea pentru printare

Titus RAVEICA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 1 septembrie 1992 - demisie - HS nr.29/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în sep. 1992 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în sep. 1992 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în sep. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - până în sep. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 martie 2021, 14:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro