Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Nicu Cojocaru Versiunea pentru printare

Nicu COJOCARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în sep. 2001
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - din sep. 2001
 - până în feb. 2004
 
independent  - din feb. 2004

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în sep. 2001
Grupul parlamentar al P.S.D. (social-democrat și umanist) - din dec. 2001
 - până în sep. 2003
Deputat neafiliat - din sep. 2003

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:15 (în 14 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 23, din care 2 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 15

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 noiembrie 2018, 22:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro