Tudor CIUHODARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI, colegiul uninominal nr.8
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în ian. 2010
 
independent  - din ian. 2010
 - până în feb. 2011
PC-Partidul Conservator - din feb. 2011
 - până în oct. 2011
 
independent  - din oct. 2011

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în ian. 2010
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din ian. 2010
 - până în oct. 2010
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2011
 - până în oct. 2011
Grupul parlamentar progresist - din oct. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din mar. 2012)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (mar. 2011 - mar. 2012)
Comisia pentru sănătate și familie (până în mar. 2011)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă  Secretar - până în mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba