Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Gheorghe Coman Versiunea pentru printare

Gheorghe COMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.10 BUZĂU, colegiul uninominal nr.5
data încetarii mandatului: 28 aprilie 2014 - de drept - HCD nr.35/2014

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în mar. 2013
PC-Partidul Conservator - din mar. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în mar. 2013
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din mar. 2013
 - până în apr. 2014

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - până în apr. 2014

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 23, din care 2 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 august 2017, 13:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro