Ionela BRUCHENTAL-POP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din sep. 2008)
Comisia pentru muncă și protecție socială (feb. 2005 - sep. 2008)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în feb. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă  Secretar