Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.cornelcomsa.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Cornel-George Comșa Versiunea pentru printare

Cornel-George COMȘA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.1 ALBA, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în mar. 2014
 
independent  - din mar. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în mar. 2014 Vicelider - până în apr. 2013
  - din oct. 2015
 - până în dec. 2015
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă - Secretar (până în sep. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în sep. 2014 Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:97 (în 25 sedinte)
Declaratii politice:85 (din care 85 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 40, din care 6 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 102
Motiuni: 6

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 septembrie 2017, 17:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro