Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Andrei-Răzvan Condurățeanu Versiunea pentru printare

Andrei-Răzvan CONDURĂȚEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.14 CONSTANȚA, colegiul uninominal nr.3

Formațiunea politică:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din dec. 2013
 - până în apr. 2015
 
independent  - din apr. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în dec. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2013
 - până în apr. 2015
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din iul. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (oct. 2013 - iun. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în iun. 2014 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:8 (în 8 ședințe)
Declarații politice:6 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 48, din care 5 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 22
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 30 martie 2017, 23:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro