Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Roberta Alma Anastase Versiunea pentru printare

Roberta Alma ANASTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.11

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din iun. 2014)
Comisia pentru afaceri europene (din sep. 2015) - Vicepreședinte (din oct. 2015)
Comisia pentru afaceri europene (până în mar. 2015) - Vicepreședinte (din apr. 2014)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în iun. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în apr. 2015 membru
  - din dec. 2015 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 2013

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:19 (în 14 sedinte)
Declaratii politice:5 (din care 5 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 61, din care 4 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 21
Motiuni: 22

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 aprilie 2017, 10:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro