Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Anamaria Mihaela Biriș Versiunea pentru printare

Anamaria Mihaela BIRIȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.31 SATU-MARE
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în apr. 2000
 
independent  - din apr. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist - până în apr. 2000 Vicelider - din apr. 1998
 - până în apr. 2000
Deputat neafiliat - din apr. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în mai 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din noi. 1997 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din feb. 1999 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 10 sedinte)
Declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 8, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 14 august 2018, 13:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro