Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Ioan Iovescu Versiunea pentru printare

Ioan IOVESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în iul. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din iul. 2015
 - până în sep. 2016
 
independent  - din sep. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din apr. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
 Secretar
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități
Comisia pentru românii de pretutindeni (din oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia  Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 91, din care 11 promulgate legi
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 10:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro