Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Marius Ovidiu Isăilă Versiunea pentru printare

Marius Ovidiu ISĂILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2014
 
independent  - din feb. 2014
 - până în sep. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din sep. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2014
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
 Vicelider
Senator neafiliat - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din mar. 2014)
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (până în feb. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în iun. 2014 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - din iun. 2014
 - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda  Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 58, din care 11 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro