Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Ioan Damian Versiunea pentru printare

Ioan DAMIAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.2
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2010
 
independent  - din feb. 2010
 - până în mar. 2010
PSD-Partidul Social Democrat - din mar. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2010
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din feb. 2010
 - până în mar. 2010
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2010

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din mai 2010)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în mai 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica  Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:6 (în 5 sedinte)
Declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 28, din care 2 promulgate legi
Motiuni: 11

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 20:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro