Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Florina Ruxandra Jipa Versiunea pentru printare

Florina Ruxandra JIPA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.12

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în dec. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din dec. 2013
 - până în mai 2016
 
independent  - din mai 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în dec. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2013
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în mai 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (din feb. 2014)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (până în feb. 2014)
Comisia pentru românii de pretutindeni (până în feb. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din sep. 2014 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 15, din care 7 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 4:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro