Activitate parlamentară
1992-1996 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Ștefan Popa Versiunea pentru printare

Ștefan POPA    (Ștefan Augustin Doinaș)
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române
data validarii: 25 februarie 1993 - HS nr.9/1993
înlocuieste pe: René-Radu Policrat

Formatiunea politica:
 
PAC-Partidul Alianței Civice

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar de orientare civic-liberală - din feb. 1993
 - până în sep. 1993
Grupul parlamentar al Partidului Alianței Civice - din sep. 1993

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din mai 1993)

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 septembrie 2019, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro