Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Lia-Andreia Galic Versiunea pentru printare

Lia-Andreia GALIC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.33 SIBIU
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în feb. 2000
 
independent  - din feb. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist - până în feb. 2000
Deputat neafiliat - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din sep. 1997)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în sep. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - din feb. 1997 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 9 sedinte)
Declaratii politice:8
Propuneri legislative initiate: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 11:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro