Alexandru-Răzvan CUC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 19 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură - Vicepreședinte (până în feb. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în apr. 2019 Președinte - din dec. 2018
 - până în apr. 2019

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - până în dec. 2020