Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Corvin-Laurentiu Bangu Versiunea pentru printare

Corvin-Laurentiu BANGU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.37 TULCEA
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 13 februarie 1992 - demisie - HS nr.4/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă instituită în vederea cercetării evenimentelor petrecute în zilele de 13-15 iunie 1990

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în feb. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în feb. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în feb. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 8 martie 2021, 9:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro