Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Dănuț Culețu Versiunea pentru printare

Dănuț CULEȚU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA, colegiul uninominal nr.9
data încetarii mandatului: 1 aprilie 2015 - demisie - HCD nr.28/2015

Formatiunea politica:
FC-Forța Civică - până în iul. 2014
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015
 - până în apr. 2015

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din mai 2013)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în mai 2013)
Subcomisia pentru egalitate de tratament și nediscriminare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - din iun. 2014
 - până în apr. 2015
 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - până în apr. 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în apr. 2015

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:25 (în 25 sedinte)
Declaratii politice:14 (din care 7 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 51, din care 3 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 29
Motiuni: 20

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 noiembrie 2017, 15:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro