Ioan CUPȘA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - din sep. 2017
 - până în feb. 2018
   Vicelider - din sep. 2018

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru sistematizarea, unificarea și asigurarea stabilității legislative în domeniul justiției - Vicepreședinte (din oct. 2017)

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri parlamentare de lucru comune
Grupul Ecumenic de Rugăciune

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turkmenistan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 

Biroul parlamentar:
  • 1. Oradea, B-dul Magheru nr. 7, jud. Bihor
  • 2. Alesd, Str. 1 Decembrie 1918, jud. Bihor