Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Ionel Popescu Versiunea pentru printare

Ionel POPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în sep. 2005) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:27 (în 18 sedinte)
din care declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 7, din care 2 promulgate legi
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro