Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Nicolae Marin Versiunea pentru printare

Nicolae MARIN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în oct. 2013
 
independent  - din oct. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în oct. 2013 Vicelider - până în feb. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2013

Comisii permanente
Comisia pentru românii de pretutindeni (din oct. 2013) - Secretar
Comisia pentru transporturi și energie (din oct. 2015)
Comisia pentru mediu (până în oct. 2015)
Comisia pentru afaceri europene (oct. 2013)
Comisia pentru românii de pretutindeni (până în oct. 2013) - Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia  Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 79, din care 18 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro