Curriculum Vitae
Discursuri, declarații și mesaje
Galerie foto
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Valer Dorneanu Versiunea pentru printare

Valer DORNEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2004 - Președinte
 feb. - sep. 2004 
 sep. 2003 - feb. 2004 
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii speciale comune
Comisia pentru elaborarea propunerii legislative privind revizuirea Constituției - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română)  Copreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:6936 (în 357 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 10, din care 8 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 16:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro