Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Gheorghe Dragomir > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Gheorghe DRAGOMIR
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 12.01.1963, comuna Istria, jud. Constanța
  • Stare civilă: Căsătorit cu Doinița Dragomir
  • Copii: 2 copii, Dragomir Radu Aurelian (21 ani) și Dragomir Adriana (19 ani)

Studii și specializări

  • 1990: Facultatea de Științe Economice din cadrul Universității "Al.I.Cuza" Iași
  • noiembrie 2000: expert contabil
  • 2005: master Administrație și Guvernare, Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea Ovidius Constanța
  • 2011: consultant fiscal

Activitate profesională

  • 1992 - 1995: director economic S.C. Complex Histria SRL
  • 1995 - 1997: inspector specialitate Serviciul impozite și taxe Persoane Juridice în cadrul DGFPCFS Constanța
  • 1997 - 30.03.1998: șef birou Serviciul impozite și taxe
  • 01.04.1998 - 06.04.1999: director adjunct impozite și taxe DGFPCFS Constanța
  • 07.04.1999 - 22.05.2000: director general adjunct DGFP Constanța
  • 22.05.2000 - 01.03.2001: director general DGFP Constanța
  • 21.05.2001 - 31.07.2003: director Servicii interne DGFP Constanța
  • dec.2004 - dec.2008: deputat în Circumscripția electorală nr. 14 Constanța
  • dec.2008- dec 2012: deputat in Colegiul nr.1, Circumscripția electorală nr. 14 Constanța

Funcții, activități într-un partid politic

  • martie 1990: membru PNL
  • 2002 - mai 2005: vicepreședinte Organizația municipală PNL Constanța
  • 2002 - 2005: membru BPJ PNL Constanța
  • iunie 2005: președinte BPJ Filiala PNL Constanța

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • 1997 - 2003: funcții de conducere în cadrul Direcției Generale a Finanțelor Publice, Constanța

Funcții, activități parlamentare anterioare

  • dec.2004 - dec 2008: deputat în Circumscripția electorală nr. 14 Constanța, Grupul parlamentar PNL din Camera Deputaților
  • dec.2008 - dec 2012: deputat in Colegiul nr.1, Circumscripția electorală nr. 14 Constanța. , Grupul parlamentar PNL din Camera Deputaților

Distincții, decorații

  • Ordinul național Serviciul Credincios în grad de Cavaler conferit de Președintele României prin Decret 557/01.12.2000
18.12.2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 februarie 2018, 0:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro