Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Gheorghe Șerban > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Gheorghe ȘERBAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 1996-2000

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 51/08.02.2000   Propunere legislativă pentru abrogarea Legii nr.3/1974 privind Legea presei din Republica Socialistă România. clasată
cf. art.60 alin.5
din Constituție
2. 153/03.05.1999   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea prevederilor Legii nr.109/1996 privind organizarea și funcționarea cooperației de consum și a cooperației de credit. clasată
cf. art.60 alin.5
din Constituție
3. 154/09.06.1998 L409/15.10.1999 Propunere legislativă privind drepturile luptătorilor din rezistența armată anticomunistă. respinsă
definitiv
4. 166/17.06.1998 L81/12.03.1999 Propunere legislativă privind Legea ajutorului de stat. Lege 143/1999
5. 187/07.07.1998   Propunere legislativă privind industria de apărare. respinsă
definitiv
6. 191/08.07.1998   Propunere legislativă privind înființarea unor noi județe. clasată
cf. art.60 alin.5
din Constituție
7. 379/03.12.1997   Propunere legislativă privind reconstituirea dreptului de proprietate asupra pământului, pentru acționarii din cadrul societăților comerciale agricole foste IAS și similare acestora. respinsă
definitiv
8. 416/10.12.1998 L398/23.12.1998 Propunere legislativă privind declararea lui Ioan Monoran, ca erou martir. Lege 66/1999
9. 420/16.12.1998 L203/23.06.2000 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.48/1992 a Audiovizualului. respinsă
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 iulie 2018, 21:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro