Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
1992-1996 (dep.)
www.ghise-ioan.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Ioan Ghișe Versiunea pentru printare

Ioan GHIȘE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2006
 
independent  - din sep. 2006
 - până în noi. 2006
PNL-Partidul Național Liberal - din noi. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2006
  - din noi. 2006 Vicelider - din sep. 2008

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 2007)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (până în feb. 2007)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (dec. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - din apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:126 (în 106 sedinte)
Declaratii politice:42 (din care 5 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 45, din care 7 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 16:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro