Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Orest Onofrei Versiunea pentru printare

Orest ONOFREI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2011 - feb. 2012 - Secretar
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (din oct. 2009)
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (oct. 2009)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (până în oct. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:36 (în 24 sedinte)
din care declaratii politice:3 (din care 2 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 41, din care 6 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 aprilie 2019, 19:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro